بستن
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جستجو
تصویر برای دسته  ماژول های کنترلی (کنترلر)

ماژول های کنترلی (کنترلر)

Select Subcategory

مبدل دما

تحقیقات در زمینه سوخت ، انرژی خورشیدی ، موتورهای جدید و نیز صرفه جویی در انرژی از مسائل بسیار مهم و فعال مراکز تحقیقاتی می باشد. در تمامی موارد یاد شده ، اندازه گیری دقیق دما نیز از اهمیت خاصی برخوردار است . 

در کلیه کارخانجات تولیدی مستقل از نوع تولید ، به نوعی پروسه های حرارتی وجود دارد که برای اندازه گیری ، نمایش و نیز کنترل دما نیاز به مبدل های دما می باشد . در این بخش ، چهار نوع مبدل دما که نسبت به دیگر مبدل ها رایج تر می باشند . به ترتیب زیر معرفی و مورد بحث قرار خواهند گرفت .

1 - ترموکوپل 

2- RTD 

3- ترمیستور 

4- سنسورهای مدار مجتمع 

واحد های اندازه گیری دما 

ترمومتر توسط گالیله در سال 1952 اختراع شد . او در یک مخزن سر باز پر شده از الکل رنگی یک لوله ی باریک شیشه ای را که در قسمت بالای آن یک حفره کروی قرار داشت ، بطور

معلق قرار داد . وقتی به این ظرف حرارت داده مس شد ، هوای درون کره افزایش می یافت و حباب ها به سمت مایع حرکت می کردند . خنک کردن کره باعث حرکت مایع به سمت بالای لوله شیشه ای می شد ، بنابراین نوسانات در دمای محیط را می توان با قرائت وضعیت مایع در لوله اندازه گیری نمود . 

در اوایل دهه ی 1700 ، گابریل فارنهایت ، سازنده ی ابزار دقیق آلمانی یک ترمومتر جیوه ای دقیق و صحیح ساخت . پایین ترین درجه دمایی که قابل اندازه گیری بود ، با استفاده از ترکیب آب یخ و نمک ( صفر درجه ) و بالاترین دما را با دمای خون انسان کالبیره نمود و آنرا معادل 96 درجه قرار داد . این رنج دما ابتدا با 12 قسمت و سپس به تدریج 24 ، 48 ، 96 قسمت قرار دارد . این تقسیم بندی فارنهایت ، بدلیل دقت و صحت ترمومتر او رایج شد . 

در سال 1742 ، اندرس سلسیس پیشنهاد داد که نقطه ذوب یخ و نقطه ی جوش آب بعنوان دو مرجع مورد استفاده قرار گیرند . او درجه ی صفر را برای نقطه ذوب و 100 درجه را برای نقطه ی جوش آب انتخاب کرد . در سال 1948 این میزان بطور رسمی بنام درجه سلسیس نامگذاری شد . در سال 1800 ویلیام تامسون ( لرد کلوین ) ، یک سیستم واحد اندازه گیری ترمودینامیک جهانی بر اساس ضرایب انبساط گاز ایده آل وضع نمود . او ایده صفر مطلق را پایه گذاری نمود و سیستم واحد او برای اندازه گیری دما استاندارد شد .

3 Items in جدول 4 Items in جدول فهرست

کنترلر دمای آتونیکس TX

TX4S-A4R
تماس برای قیمت

کنترلر دمای دلتا DTB

تمامی کنترلر های دلتا DTB
تماس برای قیمت

کنترلر دمای آتونیکس TX

TX4S-B4C
تماس برای قیمت

کنترلر دمای دلتا DT3

تمامی کنترلرهای دلتا DT3
تماس برای قیمت

کنترلر دمای آتونیکس TX

TX4S-24R
تماس برای قیمت

کنترلر دمای دلتا DTE

تمامی کنترلر دمای دلتا DTE
تماس برای قیمت

کنترلر دمای آتونیکس TX

TX4S-A4S
تماس برای قیمت

کنترلر دمای دلتا DTD

تمامی کنترلر های دلتا DTD
تماس برای قیمت

آمپر متر / ولت متر آنالوگ تابلویی مدل DS

کد سفارش : DS 48 | DS 72 | DS 96 | DS 144
تماس برای قیمت

کنترلر دمای آتونیکس TX

X4S-14C
تماس برای قیمت

میتر ولتاژ DC مدل MA16

کد سفارش : MA16 Ammeter/Voltmeter a b c d e f g
تماس برای قیمت

کنترلر دمای آتونیکس TX

TX4S-24C
تماس برای قیمت

فیلتر بر اساس:

پاک کردن همه
Close