بستن
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جستجو
تصویر برای دسته  کابل ابزار دقیق

کابل ابزار دقیق

به طورکلی اگر بخواهیم راجع به کابل ابزاردقیق بدانیم قطعا باید مختصر اطلاعاتی درباره ابزار دقیق داشته باشیم به همین منظور ابتدا ابزاردقیق را توضیح می دهیم و سپس وارد کابل ابزار دقیق می شویم. در سال های اخیر رشته ای به سیستم آموزشی اضافه شده که مرتبط با ابزار دقیق است. ما در این قسمت درباره ابزار دقیق، مهندسی ابزار دقیق، کابل ابزار دقیق و قیمت کابل ابزار دقیق صحبت خواهیم کرد. 

 

 

 

کابل چیست

به طور کلی، کابل یا سیم مفتولی، نوعی سیم تک رشته و ساخته شده از مس یا آلومینیوم بوده که سطح آن را یک پوشش عایق در برگرفته است. به عبارت دیگر، کابل های مفتولی از بهم پیچیده شدن چند رشته سیم مفتول ساخته و پرداخته می شوند. اگرچه در مقایسه با سایر کابل ها، این نمونه کابل ها از انعطاف کمتری برخوردار می باشند، اما فرآیند هدایت جریان برق به خوبی از آنها انجام می پذیرد. علاوه بر این در ساختار کابل های مفتولی از فلزاتی مانند مس که رسانای مناسبی برای انتقال جریان هستند، استفاده به عمل می آید. در زمینه کابل مفتولی چیست باید خاطر نشان نمود که قابلیت انتقال جریان الکتریسیته از طریق سیم های برق انجام می شود. از سوی دیگر، قسمت های داخلی و تشکیل دهنده کابل، در انجام انتقال جریان نقش برجسته و بارزی ایفا می نمایند. 

در مقوله کابل باید اشاره نمود که قسمت های مختلف این نوع کابل از متریالی مانند مس قلع اندود، آلومینیوم و مس به مرحله تولید می رسند. لازم به ذکر است که در حال حاضر به منظور انتقال جریان الکتریکی، کابل ها و سیم های مختلفی تولید و عرضه می گردد. در این میان، کابل مفتولی، به عنوان اولین نمونه های کابل تولید شده در این زمینه شناخته می شود. ناگفته نماند که به این نوع کابل، سیم یا کابل خشک نیز گفته می شود. دلیل این نامگذاری به علت انعطاف پذیری بسیار کم کابل های مفتولی می باشد. 

 

انواع کابل

کابل ها به صورت کلی به دو دسته کابل فشارقوی و کابل فشار ضعیف تقسیم می شوند. کابل های فشار ضعیف به اصطلاح کابل ولتاژ پایین نیز شناخته می شوند. کابل های ولتاژ پایین برای ولتاژهای ضعیف و پایین طراحی و تولید شده است. نحوه کارکرد کابل فشارضعیف به این صورت است که جریان الکتریسیته عبوری در خطوط توزیع برق از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل می کند. معمولا از این کابل ها به صورت دفن در زمین و یا درون کانال ها استفاده می شود. دسته دوم کابل های فشارقوی یا ولتاژ بالا نام دارند این کابل ها به گونه طراحی شده اند که جریان های بالای 30 هزار وات را از خود عبور می دهند. کابل فشارقوی چون برای ولتاژ های بالا طراحی شده بنابر این در اثر ازدیاد فشار برق مشکلاتی از قبل آتش سوزی، قطع و وصلی را ندارد از همین رو برای دکل های برق از این نوع کابل ها استفاده می شود. کابل ولتاژ بالا به دودسته کابل روغنی و گازی تقسیم می شود. کابل روغنی به خودی خود به دو دسته کابل روغنی با فشارکم و کابل روغنی با فشار زیاد تقسیم می شود. زمانی که ما می خواهیم کابلی خریداری نماییم حتما باید توجه داشته باشیم که کابل در چه شرایطی باید قرار داشته باشد به عنوان مثال زمانی که محیط سبب گرم شدن و سرد شدن کابل می شود باید از کابل روغنی با فشار کم استفاده کنیم چراکه این نوع کابل به یک کاغذ آغشته شده به روغن رقیق مجهز می باشد و زمانی که گرم می شود به صورت خودکار اضافه روغن به انتهای کابل رفته و در آن جا نگه داشته می شود.

 

 

معرفی رشته مهندسی کنترل و ابزار دقیق

مهندسی کنترل یکی از گرایش های مهندسی برق است و مهندسی ابزار دقیق زیر شاخه مهندسی کنترل است (به عبارت دیگر برای دسترسی به کنترل باید به ابزار دقیق متوسل شد). وظیفه مهندس این رشته طراحی ابزار یا ادواتی است که بتواند متغیرهای اصلی یک سیستم صنعتی را اندازه گیری و کنترل کند. مثلا برای یک خودرو میزان چرخش چرخ ها، حرکت فرمان، مصرف سوخت، زمان باز شدن کیسه ها و … همگی به معیارهای کمی زیادی بستگی دارند که به وسیله سنسورها، تایمرها، دماسنج ها و … کار می کنند.

 

 

 

ابزار دقیق چیست؟

ابزاردقیق ابزاری برای ایجاد کنترل روی فرایندهای مختلف استفاده می شوند؛ به این صورت که کمیت های فیزیکی را اندازه گیری، ثبت، انتقال و نمایش می دهند. این ابزار در تمامی صنایع پالایشگاه ها، داروسازی ها، پتروشیمی ها و هر کارخانه ای که فکرش را بکنید استفاده می شوند. این ابزار بر حسب کمیت (به طور مثال دما، سطح، فشار، سرعت و …) و همچنین نوع عملکرد (مثلاً ثبت، اندازه گیری، نمایش و …) به انواع گوناگونی تقسیم بندی می شوند؛ که در نهایت با توجه به میزان دقت و خطا و نوع نیاز انتخاب می شوند. همان طور که گفته شد این ابزارها تقسیم بندی های متفاوتی دارند؛

در این جا یک نمونه را برای شما مثال می زنیم: ۱) ابزارهای اندازه گیری ۲) کنترل ۳) محرک ها.

اندازه گیری همانطور که از اسمش پیداست برای اندازه گرفتن کمیت ها استفاده می شوند. کمیت هایی که برای ایجاد کنترل در یک فرایند باید اندازه گیری شوند عبارتند از: فشار، جریان، ارتفاع، لرزش، دما و … . اما در مورد دسته کنترل باید گفت که در قدیم از PLC برای کنترل استفاده می کردند. PLC یک دستگاه با سیستم منطقی برنامه پذیر است که به آن رایانه کنترل گر تک منظوره ای هم می توان گفت.

اما امروزه کنترل کننده های جدیدی مانند DCS و FCS جای آن را گرفته اند. دسته محرک ها آن ابزاری هستند که سیگنال های خروجی را از کنترل کننده ها می گیرند و با توجه به اطلاعات به دست آمده الگوریتم مخصوص را اجرا می کنند؛ مانند شیرهای کنترل که در نهایت به وسیله این ابزارها فرایند کنترل به سرانجام می رسد.

 

ابزار دقیق

ابزار دقیق به خودی خود طیف گسترده ای دارد. چندسالی است که در ایران این رشته به رسمیت شناخته شده و از زیرشاخه رشته برق جداشده است تقریبا از اوساط دهه 80 خورشیدی. این رشته ارتباط بسیار نزدیکی با پیوند صنعت و انبوهی از دستگاه ها، ماشین آلات و دیگر تجهیزاتی که برای دقت عملکرد سیستم استفاده می شود دارد. نام اصلی و شناخته شده آن مهندسی ابزار دقیق و کنترل است. با استفاده از سیستم های اندازه گیری و به واسطه کابل ابزار دقیق می تواند کنترل بخش فیزیکی را برعهده بگیرد. آموزش هایی که در مقطع کارشناسی برای این رشته در نظر گرفته شده شامل طراحی و کنترل سیستم های صنعتی و سیستم های اندازه گیری و کنترل کننده و همچنین سنسور ها است. شاید در سال های بعد در مقطع کارشناسی ارشد برای این رشته گرایش های درنظر گرفته شود که در برگیرنده قسمت دما، مثل کنترل دما، ترانمیتر دما، و ترمومتر یا نمایشگر دما، اندازه گیری و کنترل دقیق فشار، سنجش جریان سیالات و انتقال مقادیر فلو یا کنترل فلو، ابزار اندازه گیری سطح مواد درون مخازن و کنترل و بررسی آن، ابزار سرعت سنجی و دیگر ابزار آلات دقیق باشد. تجهیزاتی مثل سنسورها، ترانسدیوسرها، ترانسمیترها و کنترلرها جز تجهیزات ابزار دقیق به شمار می روند که در ادامه قصد داریم در رایطه با این تجهیزات صحبت کنیم.

سنسورها: برای اینکه در سیستم های اندازه گیری دقیق بتوانیم مقدار فیزیکی را به سیگنال الکتریکی تبدیل کنیم با بهره گیری از کابل ابزار دقیق از سنسور استفاده می کنیم، سنسورها در اصل بر اساس نحوه عملکرد، حاصل متفاوتی را از خود خارج می کنند. این خروجی ها عبارت اند از مقاومت، ظرفیت الکتریکی، جابه جایی و کمیت های از این قبیل می باشد. سنسورها از لحاظ ساختاری هم بعضا باهم متفاوت هستند مثل سنسورهای نوری، سنسورهای دمایی و سنسورهای سلیکونی.

ترانسدیوسرها: ترانسدیوسرها مرحله بعد از سنسور ها هستند این سیستم سیگنال فیزیکی دریافتی از سنسور را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند به واسطه کابل ابزار دقیق و باید دقت کنید زمانی که می خواهید سنسور انتخاب کنید آن را از نوع مبدل پارامترهای فیزیکی به الکتریکی تهیه کنید. بیشترین کاربرد ترانسدیوسرها در بخش برق صنعتی است و جز اصلی ترین تجهیزات در اتوماسیون می باشد و میتوان با آن از شبکه برق نمونه برداری کرد.

ترانسمیترها: با این سیستم می توانید مقدار فیزیکی را اندازه گیری کنید و آن را به جایگاه دورتری منتقل کند. از طریق کابل ابزار دقیق ترانسمیترهای ایزوله به جهت تبدیل سیگنال آنالوگ با ضریب خطای بسیار پایین و دقت بالا استفاده می شود. این ترانسمیترها مقادیر ورودی و خروجی در مقابل نویز و اختلالات برق، فیلتر،  نوسان کاملا محافظت شده وایزوله عمل می کند و همچنین سیگنال را قوت می بخشد. مقادیری که به عنوان خروجی در نظر گرفته می شود قابل رویت در نمایشگر است. از سیستم صنعت های زیادی استقبال کرده اند که می توان به صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، سیمان، ریخته گری، داروسازی اشاره کرد.

 

کابل ابزاردقیق

در فرایند های سیستم های صنعتی مواقعی را برای تغییر رفتار سیستم پیش بینی کرده اند؛ مثلا خاموش شدن یا روشن شدن یک سیستم. کابل ابزار دقیق مسیری را آماده می کند که سیگنال های آنالوگ یا دیجیتال انتقال پیدا کنند اما بدون خطا و بدون تغییر داده ها. انتخاب این کابل به معیارهای زیادی بستگی دارد مثلا نوع دستگاه، حساسیت، محیط و … . این کابل ها بسته به شرایط و محل نصب به سه دسته شیلد خارجی، شیلد داخلی و مسلح تقسیم می شوند. برای تهیه این کابل با کارشناسان فروشگاه نابغه تماس بگیرید .

 

 

در زمینه ها و حوزه های کاری مختلف در صنعت سیستم ها و یا دستگاه هایی وجود دارند که وقتی اطلاعات و داده هایی را دریافت می کنند به حالت دیگر تغییر وضعیت می دهند که هوش انسان توقع آن تغییر حال را دارد به این تجهیزات ابزاردقیق می گویند. در این بین کابل ابزاردقیق مسئولیت ایده آل کردن مسیر برای عبور و مرور اطلاعات و داده ها را به عهده دارد. تجهیزاتی که به عنوان ابزار دقیق مطرح شد بسیار متنوع و بعضا بسیار حساس هستند که این میزان حساسیت و تاثیرگذاری بسته به نوع آن قابل تغییر است و همچنین هرکدام از این تجهزیات برای فعالیت ها، شرایط و محیط های مختلفی طراحی و تولید شده اند. می توان گفت ابزار دقیق در تمامی کارخانه ها، پالایشگاه ها، نیروگاه ها، پست برق ها و پتروشیمی کاربرد دارد. کابل ابزاردقیق اغلب برای بالابردن سرعت، دقت عملکرد و همچنین کنترل به کارگرفته می شود. کابل ابزاردقیق از استاندارد BS 5380 پیروی می کند در این استاندارد آورده اند که دامنه حرارتی کابل ابزار دقیق باید بین -30 تا +70 درجه سانتی گراد در شرایط نصب ثابت باشد همچنین آورده اند که در شرایط غیر ثابت و محترک و حالت انعطاف پذیر و خم شونده دامنه حرارتی کابل ابزار دقیق باید بین -5 تا +50 درجه سانتی گراد باشد. کابل ابزار دقیق دارای ولتاژ نامی است که طبق استاندارد 300V وبا مقاوت عایقی 500 VD.c است. هر کابل برق یا کابل ابزار دقیق متناسب با نحوه استفاده و جایگاه خود دارای ساختمانی متفاوت است. ساختمان کابل ابزار دقیق به این گونه است که جنس هادی آن از جنس فلز مس بوده و با کلاس 2 یا 5 و عایق PVC. رشته ها با گام های مناسبی مزدوج می شوند و یک فویل آلومینیومی به علاوه یک نوار الکترواستاتیکی روی این رشته های مزدوج تابانده می شود. رنگ روکش کابل ابزار دقیق به رنگ طوسی تیره یا خاکستری است. کابل ابزار دقیق همان طور که بیان شد ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی دارد یکی دیگر ویژگی های شاخص کابل ابزار دقیق مقاومت بسیار بالا در برابرUV یا اشعه ماورای بنفش و همچنین دربرابر جانوان جونده، کم دود بودن، ضدروغن و هیدروکربن بودن و علاوه بر استاندارد BS دارای استاندارد PAS 5308 نیز می باشد. اگر بخواهیم درباره کابل ابزار دقیق به یک جمع بندی کلی برسیم باید بگویم که کابل ابزاردقیق جهت استفاده در سیستم های پردازش داده و کنترل فرایندها مورد استفاده قرار می گیرد و از این کابل ابزار دقیق برای محیط های سرباز و فضای آزاد و بعضا برخی به صورت دفن در زمین قابل نصب می باشد. برای سیستم های دیجیتال و جهت ارتباط بین سولنوئید ها (شیرهای برقی) ونوع با شید کلی آن و برای سیستم های آنالوگ نوع شیلدار زوجی و کلی آن (Overall screen) مورد استفاده قرار میگیرد.(Individual& Overall screen)

 

 

کاربرد کابل های ابزار دقیق

این نوع کابل ها برای انتقال داده ها و به کارگیری در فناوری اندازه گیری و کنترل ، نظیر اتاق های کنترل واحد های صنعتی و نیروگاه ها مناسبند .

در صورت به کارگیری اسکرین ، مدار انتقال در برابر تداخلات الکتریکی بیرونی محافظت می شود . کابل ها با ساختار زوجی دارای مقادیر مناسب از نظر تضعیف همشنوایی می باشند .

هادی :

مس آنیل شده گروه 1 ( تک مفتولی ) ، گروه 2 ( تابیده شده منظم ) و یا گروه 5 (انعطاف پذیر – افشان ) به صورت ساده یا قلع اندود.

 

عایق :

آمیزه PVC ، PE ، HFFR  یا XLPE .

نحوه قرارگیری رشته ها :

رشته ها به صورت تکی یا المان های زوج ، سه تایی و یا چهارتایی با رنگ بندی یا شماره گذاری مشخص می شوند .

اسکرین زوج ها :

برای کابل های دارای اسکرین روی زوج به صورت سیم ارت قلع اندود ، فویل آلومینیوم و نوار پلی استر و یا سیم های بافت مس یا مس قلع اندود و یا ترکیب بافت و فویل .

اسکرین کلی :

برای کابل های دارای اسکرین کلی به صورت سیم ارت قلع اندود ، فویل آلومینیوم و نوار پلی استر و یا سیم های بافت مس یا مس قلع اندود و یا ترکیب بافت و فویل .

روکش میانی :

آمیزه PVC ، PE  یا HFFR .

زره  :

سیم های فولادی گالوانیزه ، نوار فولادی دوبل و یا بافت سیم فولادی روی روکش میانی برای کابل های زره دار .

روکش :

آمیزه PVC ، PE  یا HFFR. رنگ روکش به طور معمول مشکی است .

 

یک تفاوت مهم بین کابل های ابزار دقیق و کنترل:


کابل های ابزار دقیق معمولاً دو به دو یا سه به سه و یا چهار به چهار به دور هم پیچیده و دارای لایه های کنترل کننده EMI هستند.

کابل های دو رشته به هم تابیـده شده را TWISTED PAIR می گویند.

کابل های سه رشته به هم پیچیده را TRIPLE گویند.

کابل های چهار رشته به هم پیچیده را هم QUAD گویند.

 

حداقل مقاومت عایقی:
> هر سیم به تنهایی 25MΩ/km در دمای شاخص 20 درجه سانتیگراد
> بین هادی هر سیم و صفحه (اسکرین) کنترل کننده امواج الکترو مغناطیس پیرامونی 1MΩ/km در دمای شاخص 20 درجه سانتیگراد
 حداکثر ظرفیت خازنی در فرکانس 1Khz:
> دو رشته سیم عاقدار در کنار هم: 250 pF/m at 1kHz
> سیم روکشدار به صفحه اسکرین (شیلد): 450pF/m at 1kHz
 حداکثر ظرفیت سلفی در حالت عدم تعادل در فرکانس 1kHz برابر 250pF/250 می باشد.
 حداکثر نسبت L/R:

ویژگی کابل ابزار دقیق:

برای شناخت بهتر کابل ابزار دقیق مناسب و کاربرد آن لازم است ویژگی های آن را هم بدانید. پس به موارد زیر دقت کنید:

 1.      این کالا باید با بکارگیری تکنولوژی پیشرفته ساخته شده باشد و قبل از ورود به بازار در آزمایشگاه مجهز تست شود. تمام رشته های به کار رفته در آن مورد آزمایش قرار می گیرد تا صحت عملکرد آن سنجیده شود.
 2.      حفاظ الکترواستاتیکی دارد تا به خوبی محافظ مدارها در مقابل تداخل الکتریکی باشد.
 3.      این ابزار حفاظی دارد که کمک می کند سیگنال ها به خوبی انتقال یابند.
 4.      سایز های مختلفی دارد مثلا ۱٫۵* ۷ ، ۲٫۵ * ۷ ، ۱٫۵ * ۱۰ تا ۲٫۵ * ۱۶
 5.      رشته های شماره دار یا رنگبندی دارد تا به راحتی شناسایی شود.
 6.      سیم های به کار رفته در این کالا از جنس مس آنیل شده با کلاس ۲ یا ۵ هستند.
 7.      ویژگی جالب ابزار دقیق این که حساسیت آنها به نسبت شرایط محیطی، کاربرد و نوع آن، تنظیم می شود.
 8.      این کالا مطابق با استاندارد BS5380 تولید می شود. بر طبق این استاندارد، دامنه حرارتی این محصول بایستی در زمان نصب ثابت بین ۳۰- تا ۷۰+ یا ۳۰- تا ۹۰+ و در حالت متحرک بین ۵- تا ۵۰+ درجه سانتی گراد باشد.
 9.      مقاومت عایقی آن c 500 است.
 10.                         ولتاژ نامی آن ۳۰۰V یا ۵۰۰ است.
 11.                         رنگ روکش آن خاکستری است.
 12.                         در برابر اشعه ماوراء بنفش، شعله و مواد نفتی مقاومت زیادی دارد.
 13.                         مطابق با استاندارد PAS5308 ساخته می شود.
 14.                         این محصول ایرانی ضد روغن، ضد حریق و هیدرو کربن است.
 15.                         در مقابل جوندگی جانوان مقاوم است.
 16.                         رشته های آن تکی، به شکل زوج، ۴ تایی یا ۳ تایی قرار گرفته اند.
 17.                         شعاع خمش آن ۷٫۵ یا ۱۰ برابر قطر آن است.

 

 

 

 

مشخصات کابل ابزاردقیق

·         اصطلاحات و تعاریف، نماد ها، اختصارات و یکاها
·         ورق نازک
·         ساختمان کابل ابزار دقیق
·         رسانا
·         عایق
·         عناصر کابل ابزار دقیق
·         شناسایی عناصر تابیده شده
·         حفاظت عناصر تابیده شده
·         آرایش کابل ابزار دقیق
·         ترکیب پر کننده
·         پر کننده های میانی
·         حفاظ گذاری رشته کابل ابزار دقیق
·         موانع رطوبت
·         لفاف حفاظتی
·         غلاف داخلی کابل ابزار دقیق
·         لایه های بستر سازی
·         محافظ فلزی کابل ابزار دقیق
·         رشته آویزش یک پارچه
·         غلاف بیرونی
·         حفاظت در برابر جانوران
·         حفاظت در برابر مواد شیمیایی و یا عوامل محیطی
·         غلاف سربی
·         غلاف چند لایه ای
·         روشهای آزمون و الزامات مورد نیاز برای کابل های ابزار دقیق تکمیل شده
·         آزمون های الکتریکی کابل ابزار دقیق
·         اندازه گیری الکتریکی بسامد پایین و جریان متناوب
·         آزمون های مکانیکی
·         آزمون های شرایط محیطی
·         روش های آزمون عملکرد در برابر آتش
·         ضخامت عایق و غلاف و هم مرکز بودن (سنتر)
·         حفاظ گذاری بافت مسی
·         تعیین ابعاد کابل ابزار دقیق
·         ترکیب های رسانای جبران ساز و توسعه ترموکوپل

 

کاربرد کابل ابزاردقیق در صنایع مختلف :

کابل ابزار دقیق وسیله انتقال اطلاعات است که با به کارگیری آن سرعت، دقت و کنترل جریان اطلاعات و برق را بالا می برید. در واقع محیطی امن برای مسیر انتقال داده ها ایجاد می کند. در ضمن اگر به صورت اسکرین باشد، از مدار انتقال در مقابل تداخلات الکتریکی حفاظت می کند. این ابزار را در محیط های زیر به صورت روباز و در فضای آزاد یا زیر زمین نصب می کنند:

کارخانه ها

اتاق کنترل واحدهای صنعتی

پالایشگاه ها

پست برق

نیروگاه ها مثل نیروگاه برق

پتروشیمی

سیستم پردازش داده

سیستم کنترل فرآیند

ایستگاه تقویت و تقلیل فشار گاز

 

 

فروش کابل ابزاردقیق

با توجه به اینکه کابل ابزار دقیق برای انتقال اطلاعات ، اندازه گیری ، فن آوری های کنترلی در بستری امن جهت جلوگیری از هرگونه اختلال و تأثیرپذیری از امواج الکترومغناطیس پیرامون کاربرد داردو از جمله موارد کاربرد کابل ابزار دقیق می توان به اتاق های کنترل کارخانه های صنعتی، سیستم های انتقال داده برای کنترلرهای صنعتی در پالایشگاه ها ، ایستگاه های تقویت و تقلیل فشار گاز، نیروگاه ها و غیره نام بردلذا تولید کابل ابزار دقیق و به طبع آن فروش کابل های ابزار دقیق می بایستی توسط تولید کنندگان معتبر دارای دانش فنی لازم صورت پذیرد .

 

قیمت کابل ابزار دقیق

برای انتخاب و خرید کابل ابزار دقیق باید به نکاتی که در ادامه خدمتان عرض می کنم توجه داشته باشید. اول اینکه وزن و جرم و یا سنگینی و سبکی کابل ابزار دقیق اصلا معیار خوبی برای تشخیص کابل اصلی از کابل فرعی نیست. دوم آنکه قیمت کابل ابزار دقیق هم نمی تواند معیار خوبی برای انتخاب و تشخیص کابل اصل باشد چراکه برخی فروشندگان هستند که قیمت کابل بی کیفیت و تقلبی را به قیمت کابل اصلی معرفی می کنند و هیچ ضمانتی هم برای این موضوع ندارند. اما اگر قصد خرید کابل اصلی و باکیفیت را دارید همیشه و همه جا به پشتوانه فروشگاه مطمئن و معتبر می توانید کابل اصلی با کیفیت و باضمانت را خریداری کنید. شرکت نابغه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.